Raja Yoga is een eeuwenoude methode voor persoonlijke ontwikkeling die je in 8 stappen naar vrijheid brengt. Die vrijheid komt voort uit vitaliteit, inzicht in jezelf, mensenkennis en begrip van het bestaan door meditatie. Het is een weg naar levenskunst.
De juiste houding
Yoga gaat over verbinding. Verbinding tussen de persoonlijkheid en de Ziel. Naarmate in het yogaproces deze verbinding krachtiger wordt, gaat dat gepaard met gevoelens van gelukzaligheid, liefde en vrede. Voor een ervaren Raja Yoga beoefenaar zijn deze gevoelens de norm in elke dag. Elk mens verlangt ernaar. En tegelijkertijd is het niet altijd makkelijk om deze verbinding tot stand te brengen laat staan open te houden in het dagelijks leven.
Er zijn nogal wat hobbels te nemen in jezelf omdat je in je leven ook vaak mee hebt gemaakt dat de verbinding er niet was of gebrekkig was. En dat terwijl je er zo naar verlangde… Dat deed natuurlijk pijn en om herhaling van die pijn te voorkomen ben je je een beetje gaan afsluiten. Hierdoor werd de verbinding nog moeilijker voelbaar. Zo ontstonden er gevoelens van angst, er niet bij horen, eenzaamheid en afscheiding. Ieder mens herkent dit. Je was vergeten wie je werkelijk bent. Jouw essentie is namelijk liefdevol, helder en verbonden. Altijd.
Dit laat zich in jou kennen door middel van diep gevoel. Dus om tot je essentie door te dringen en werkelijk een verbonden leven te leven waarin je elke dag de zegen van het leven voelt is het nodig om contact te maken met dat gevoel. En daarin zit hem nu net de crux omdat je dan ook de pijn gaat voelen van al die keren dat je niet verbonden was, dat je dacht dat je minder was dan de stralende essentie van wie je in wezen bent. Er is moed voor nodig om alles in jezelf onder ogen te zien en te voelen, zodat de werkelijke verbinding weer hersteld kan worden. Als je de pijn die ook in jou aanwezig is niet durft te voelen dan sluit je jezelf af voor een deel van jezelf en is de werkelijke verbinding niet mogelijk en zul je niet tot de diepste gevoelens van gelukzaligheid, liefde en rust door weten te dringen.
Om die moed en de kracht om te overwinnen in jezelf aan te boren geeft Yoga drie prachtige oefeningen die ook nog eens meteen effect geven. Dat zijn de krijgershoudingen: Virabhadra 1, 2 en 3.
Deze drie Asana’s leren je ieder op hun eigen manier om je hart open te houden in een wereld waarin dat echt niet altijd makkelijk is. Je leert om je blik standvastig te houden op dat wat je in de diepte werkelijk verlangt. En je ontwikkelt de kracht en het evenwicht om te blijven staan in moeilijke omstandigheden en pijlen van ontmoediging van je persoonlijkheid te ontwijken, zodat de vrede van de Ziel zal overwinnen.
Zo zie je dat een asana niet alleen een lichaamshouding is waarmee je fysieke kracht en flexibiliteit ontwikkelt, maar vooral ook in jou zelf de houding ontwikkelt die nodig is om te komen tot werkelijke eenheid.
Laat die asanas voor jou werken en voer ze met de gepaste aandacht en zorgvuldigheid uit. Zodat jij die kracht in jezelf weer aanboort om elke dag een liefdevol en vervuld leven te leven. Dat gaat namelijk niet vanzelf.
Dat is wat Yoga brengt. Alle 8 stappen van Patanjali werken daar naartoe. Het enige wat je hoeft te doen is dit met regelmaat toe passen. We leren je in onze opleidingen hoe dit te doen.
Veel succes.
Wij waarderen het als je deze blog deelt met anderen.








