blogs

Hatha yoga voor stabiliteit, kracht en evenwicht

Āsanas zijn de lichaamshoudingen en het is de meest bekende stap in Yoga. Ze geven namelijk heel snel effect en zijn doorgaans ook erg fijn om te doen. Ze zijn de derde stap in het achtvoudig pad van Patañjali.

Door middel van Āsanas kun je veel goeds doen voor jezelf. De lichaamshoudingen werken in op het gehele lichaam. Āsanas maken je sterker, vitaler, standvastiger, soepeler, rustiger. Je bent minder snel ziek en je krijgt een betere conditie.

Monika-sirsa-182x300.jpg

 Er is een uitwerking op de spieren, op het skelet, het endocriene systeem wordt gestimuleerd waardoor je hormoonhuishouding beter gaat functioneren, de interne organen worden gestimuleerd. Energetisch zorgt het voor een betere energie doorstroming door de verschillende energiekanalen. Kortom het gehele systeem wordt aangesproken en in een betere conditie gebracht door middel van deze prachtige houdingen.

Het systeem is zo compleet, het geeft je de tools om je gehele lichaam in een goede conditie te brengen en te houden. Dit werkt natuurlijk door op de rest van je wezen. Āsanas zijn heel goed in staat om in jou een betere energiedoorstroming tot stand te brengen waardoor je je, na een aantal van deze mooie houdingen te hebben gedaan, altijd weer beter voelt. Het mooie is dat je ze altijd en overal kunt doen. Je  hebt er geen dure apparaten voor nodig. Een matje en twee vierkante meter ruimte zijn voldoende. Fantastisch toch!

In de Haṭha Yoga Pradipika van Svatmarama staat een prachtige Sūtra over Haṭha Yoga:

Hoofdstuk 1, Sūtra 10

“De Haṭha Yoga is een beschermend klooster voor hen, die door alle soorten pijn verteerd zijn. Voor hen die bezig zijn met welk soort Yoga dan ook, is Haṭha Yoga als een schildpad die draagt”

Monika.jpg

Wat hier staat is dat Haṭha Yoga je een hele mooie veiligheid biedt waar je altijd weer bij terecht kunt! Elke keer dat je Haṭha Yoga beoefent breng je jezelf weer meer in balans. Je leert dus meer en meer hoe je zelf steeds het eveniwcht weer kunt herstellen. De overeenkomsten met een schildpad zijn ook mooi: degelijk, stabiel, gelijkmoedig en een constante vooruitgang.

In de Yoga Sūtra’s van Patañjali staat dat er door Āsana beoefening geen aanvallen van de kant van de paren van tegenstellingen komen (YSP 2, 48).

Peter Dhanura.jpg

Dit betekent dat de dualiteit minder vat op je heeft en je makkelijker in het midden blijft wat we ook wel kennen als Sattva, Harmonie.

Meer dan genoeg reden om regelmatig jezelf in een van deze houdingen te plaatsten!

Je herkent een goede Yogabeoefenaar aan een stevige en stabiele houding met een open en heldere blik. Het mooie is dat we dat bij onze leerlingen zowel in Haṭha Yoga als bij Rāja Yoga terug zien.

We wensen jullie veel balans op of naast de mat deze week!

Interesse? Je bent van harte welkom voor een persoonlijke kennismaking.

Wij waarderen het als je deze blog deelt met anderen.

De Yogaschool logo

De Yogaschool

ervaar de kracht van de stilte

De Yogaschool geeft al 26 jaar de gerenommeerde opleiding Raja Yoga en is de grootste yogaschool van Oost-Nederland.

Favorieten

Informatie

Wil je meer weten?

Kom naar een persoonlijke kennismaking

Ontdekken

Dit vind je ook interessant

Hoogtevrees

Raja Yoga is een eeuwenoude methode voor persoonlijke ontwikkeling die je in 8 stappen naar vrijheid brengt. Die vrijheid komt voort uit vitaliteit, inzicht in

Lees meer »

Verbeelding

Raja Yoga is een eeuwenoude methode voor persoonlijke ontwikkeling die je in 8 stappen naar vrijheid brengt. Die vrijheid komt voort uit vitaliteit, inzicht in

Lees meer »

Apocalyps

Raja Yoga is een eeuwenoude methode voor persoonlijke ontwikkeling die je in 8 stappen naar vrijheid brengt. Die vrijheid komt voort uit vitaliteit, inzicht in

Lees meer »

Bezieling

Raja Yoga is een eeuwenoude methode voor persoonlijke ontwikkeling die je in 8 stappen naar vrijheid brengt. Die vrijheid komt voort uit vitaliteit, inzicht in

Lees meer »
800px-YouTube_social_white_squircle.svg

Abonneer je op ons
youtube-kanaal

IMG_0623

Aanmelden voorprogramma

Meld je aan voor ons voorprogramma en maak op laagdrempelige manier kennis met Raja Yoga.

We gebruiken cookies op deze website om jou de beste ervaring te bieden.

50%

Je bent er bijna!

Waar mogen we de brochure naar toe sturen?

 Je gegevens zijn veilig en je kunt je op elk moment afmelden